Aktuální ceny drahých kovů: data se aktualizují

Zlatá mince Olomouc - Sloup Nejsvětější Trojice proof

Kód: ZL020
Novinka
Neohodnoceno
2 390 Kč
Skladem (2 ks)
  • Sběratelská série: Dobová pohlednice
  • Průměr: 11 mm
  • Hmotnost: 0,5 gr
  • Materiál: AU 999/1000
  • Balení: Blistr
  • Kapsle: ano
  • Eminent: Česká mincovna
  • Autor: Lenka Brodská,DiS.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dalším významným městem, které se objevuje na zlaté miniminci České mincovny zasazené do repliky historické pohlednice z přelomu 19. a 20. století, je Olomouc.

Olomouc byla ve středověku třetím největším městem zemí Koruny české. Moravská metropole s bohatou historií a řadou významných památek je proto dodnes vděčným objektem turistického zájmu. S tím souvisí i bohatá, sběratelsky vyhledávaná pohlednicová tvorba. Jako předloha balení mince posloužila okénková pohlednice tištěná náročnou litografickou technikou. Původní exemplář byl vydán nakladatelstvím Hermann Seibt v Míšni v roce 1898 a následujícího roku byl odeslán z Olomouce do Vídně. Pohled na město s českým textem doplňují významné stavby i dívka v hanáckém kroji.

Samotná mince, která je dílem medailérky Petry Brodské, DiS., je věnována sloupu Nejsvětější Trojice – 35 metrů vysoké barokní stavbě s kaplí a přepychovou sochařskou výzdobou, která vznikla jako projev díků za přečkanou morovou epidemii a která se stala památkou UNESCO. Protože mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je ostrov Niue, averzní strana nese jeho nezbytné atributy – nominální hodnotu 5 DOLLARS (NZD), jméno a portrét královny Alžběty II. a rok vydání 2021.

Emise, která potěší numismatiky i filokartisty, představuje originální a dostupný sběratelský kousek i atraktivní regionální dárek.

Vyberte si zlatou minci i vy

Zlaté mince, ať už sběratelské, historické, památní nebo investiční z různých koutů světa naleznete u nás. Objevte obrovskou nabídku nádherných zlatých mincí ze známých mincoven z celého světa. Investice do zlatých mincí nemusí být obzvlášť velká, aby byl přínos mnohonásobný. Nabízíme nejprodávanější zlaté mince z celého světa a v různých nominálních hodnotách.

Pořízení zlatých mincí je nejen dostatečně účinná ochrana před inflací, ale zároveň jsou mince neustále vysoce likvidní.

Už máte tuto minci a uvažujete o jeho prodeji?

V tom případě nám napište. Rádi minci od vás nakoupíme. Kontaktujte nás na info@numismatika-buran.cz nebo vyplňte formulář zde.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: