Aktuální ceny drahých kovů: data se aktualizují

Sada oběžných mincí 2022 Hlavní město Praha stand

Kód: 10690
Neohodnoceno
2 990 Kč
Skladem (1 ks)
  • Číslo: 42222-080
  • Emitent: Česká národní banka
  • Nominální hodnota: 88 CZK
  • Číslovaná emise: Ne
  • Certifikát: Ne
  • Ryzost: 0 / 1000
  • Váha: 86 g
  • Balení: Blistr

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kraje

Každodenní útrapy, které zažívají obyvatelé Ukrajiny, není třeba popisovat. Osud válkou zničené země nám v České mincovně není lhostejný, a proto jsme se spojili s Červeným křížem, abychom jí pomohli. Zakoupením této sady oběžných mincí přispějete na humanitární pomoc potřebným i vy! Chcete přispět více, a poděkovat tak Červenému kříži za to, co v těchto nelehkých časech dělá? Můžete tak učinit prostřednictvím dárcovského portálu. Pomozte pomáhat!

V roce 2009 začala Česká mincovna ve spolupráci s Českou národní bankou vydávat čtrnáctidílný cyklus sad oběžných mincí s motivy krajů České republiky. V roce 2022 se populární série loučí hlavním městem Praha.

Praha, která je ze všech stran obklopena Středočeským krajem, je hlavním městem a zároveň jedním z krajů České republiky. Je moderní metropolí světového významu, ale také unikátním dokladem vývoje české společnosti napříč celým jedním tisíciletím. Historické jádro Prahy, které tvoří Hradčany, Malá Strana, Staré Město, Nové Město, Josefov a Vyšehrad, je domovem nejznámějších českých památek. Od založení města na řece Vltavě v raném středověku se v něm soustřeďuje moc, světská i církevní, kterou symbolizuje především Pražský hrad s katedrálou svatého Víta.

Ikonické pražské památky připomíná pamětní žeton z dílny medailérky Veroniky Prokopové, který je nedílnou součástí sady. „Jako hlavní motiv žetonu jsem použila Karlův most, který spojuje historické centrum Prahy na dvou březích řeky Vltavy. Na averzní straně jsem zachytila pohled na Staré Město. Reverzní strana pak předkládá protější břeh s Malou Stranou a Hradčany. Perspektivně provedené nápisy HLAVNÍ MĚSTO PRAHA 2022 a PRAGA CAPUT REI PUBLICAE (Praha, hlava republiky) evokují davy lidí, které každodenně procházejí po Karlově mostě,“ říká studentka jablonecké medailérské školy. V sadě oběžných mincí pochopitelně nemůže chybět oběživo – konkrétně šestice kovových platidel s nominálními hodnotami 1, 2, 5, 10, 20 a 50 Kč, která byla vyražena v roce 2022 a nikdy neprošla oběhem.

To vše je zasazeno do tematického balení v podobě česko‑anglické knížečky, která slovem i obrazem připomíná zajímavé pamětihodnosti hlavního města. Nezapomeňte, že kompletní sbírku českých krajů si můžete uložit do praktického sběratelského boxu.

 

Stříbro jako uchovatel hodnoty

Podobně jako zlato i stříbro nepodléhá znehodnocení. Naopak, je levnější a chrání proti inflaci stejně dobře. A právě proto jsou stříbrné mince mnohem lepší pro rychlejší a efektivnější nákupy. Nabízíme nejznámější stříbrné mince ze všech koutů světa, ať už sběratelské, investiční nebo památní.

Nebo naopak uvažujete o prodeji?

V tom případě nám napište. Rádi od vás nakoupíme. Kontaktujte nás na info@numismatika-buran.cz nebo vyplňte formulář zde.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: